Paminklai: paprastumas ir lengva priežiūra

paminklaiMūsų šalyje paminklai ir antkapiai kapinėse yra labai puošnūs. Vis dar didžioji dalis paminklų, ypatingai senose kapinėse, yra didelį, sunkūs ir užimantys nemažai ploto. Tačiau pažvelgus į šiuolaikines madas, paminklai tampa vis smulkesni, kuklesni, ir tikrai neprasilenkiantys su mada.

Dažniausiai žmonės nori pastatyti tokį paminklą ir antkapį, kurio priežiūra neužimtų daug laiko. Ir tai tikra nereiškia, kad Lietuvos gyventojai nebelanko kapinių ir skiria mažiau laiko jų priežiūrai, tiesiog dėl įtempto gyvenimo ritmo, šiandien madingi tokie dalykai, kurie yra kuo paprastesni. Taip pat, lengvai prižiūrimų paminklų nori tie žmonės, kurie negyvena šalia kapinių ar ruošiasi emigruoti. Ištisiniai antkapiai su paprastu, nedideliu paminklu yra gana populiarus žmonių pasirinkimas. Akmens plokštės pakeičia tai, kam reikalinga priežiūra. Gėlynų, samanų ar smulkių spalvotų ar vienspalvių akmenėlių, iš po kurių gali išlysti nepageidaujama žolė yra atsisakoma, dėl patogumo. Renkamasi tai, kas reikalauja kuo mažiau priežiūros. Įrengiant ištisinį antkapį viskas kuo jums reikės pasirūpinti yra žvakutės ir dirbtinės gėlės. Manote, kad tai yra nepagarba mirusiajam? Anaiptol yra be galo daug apleistų kapų, kurių niekas nelanko, arba kurių giminaičiai jau seniai mirę, todėl kapai tiesiog paliekami likimo valiai. Įrengus tokio tipo kapą, jūsų artimo žmogaus kapas išliks visuomet, net ir jums išėjus į anapilį.

Dar vienas žmonių noras yra pastatyti kuklų, tačiau madingą paminklą. Po truputį imama atsisakyti mados iškaldinti mirusiųjų ar Jėzaus portretus ant paminklų. Renkamasi kur kas mažesnius paminklus, nesiekiančius nei metro aukščio su dideliu šriftu iškaldintais vardais, data ir gražiomis frazėmis. Taip pat į madą ateina dvejų ar trijų dalių nedideli paminklai. Šalia jų neretai būna pastatomas dekoratyvinis kryželis ar kita religinė detalė.

Lietuvoje vis dar populiaru originaliai papuošti mirusiojo amžinojo poilsio vietą. Pažvelgus į užsienio kapaviečių tendencijas, kuomet kapinės yra tiesiog apsėjamos žole ir murusiajam yra pastatomas tik mažas paminklas su vardu pavarde ir metais, mūsų lietuviškosios kapinės išlaikė senąsias tradicijas, kuo galime didžiuotis.