Limuzinų istorija

limuzinai vestuvems

Limuzinas – prabangus aukščiausios klasės automobilis, dažniausia sedanas. Keleivių ir vairuotojo salonas atskirtas pertvara, keleivių salonas būna gerokai didesnis negu standartiniuose automobiliuose. Limuzinai vestuvėms dažniausiai turi prailgintą ir platesnį kėbulą. Iš pradžių limuzinai buvo gaminami kaip prabangesni automobiliai su apertvara tarp vairuotojo ir keleivių. Šiuo metu limuzinai tampa vis ypatingesni ir prašmatūs, prigalvojama visokių naujovių, kad limuzinai būtų kuo komfortiškesni. Dabar esama itin didelių ir prašmatnių limuzinų. Kaip taysyklė limuzino spalva dažniausia būna balta arba juoda, bet pasitaiko ir kitokių spalvų. Profesionalus limuzino vairuotojas paprastai dėvi specialią uniformą. Šiuolaikinėje visuomenėje limuzinais važinėja itin turtingi žmonės, taip savotiškai išreikšdami savo valdžią ir įtaką ar tiesiog dėl komfortiškesnio gyvenimo. Dažnai jaunavedžiai per savo vestuves nuomojasi limuzinus norėdami pasimėgauti prabanga ir komfortu. Limuzinai vestuvėms šiuo metu tampa vis populiaresni.

Pirmasis limuzinas buvo sukurtas 1902 metais, kuomet vairuotojo vieta buvo pilnai atskirta nuo keleivių vietos. Žodis „limuzinas“ kiles ir Prancuzijos regiono „Limousin“. Pirmieji ilgi limuzinai buvo sukurti 1928 metais Arkanzase. Juos užsakė autobusų kompanija Armbruster. Šie dideli automobiliai buvo sukurti vežioti garsenybėms, tokioms kaip Glenn Miller ir Benny Goodman. I didelius limuzinus tipldavo visa grupė su visa savo įranga, todėl šie automobiliai buvo vadinami „didelių, įžymiu grupių autobusai“. 1916 metais automobilių specialistų klubas apibrėžė žodį „limuzinas“ kaip „didelis automobilis su sedimom vietom 3-5 žmonėms ir su atskira vairuotojo vieta išorėje. Berlyne šis apibrėžimas buvo šiek tiek pakeistas, limuzinas turėjo visiškai atskirą ir uždarą vairuotojo vietą. O žodis „karieta“ reikšdavo „limuzinas su atskira vairuotojo vieta be stogo“. Vokiškai kalbančiose šalyse limuzinas yra paprasčiausiai automobilis sedanas, o prailgintos važiuoklės limuzinas buvo vadinamas tiesiog prailgintu limuzinu.

Tradiciškai limuzinas prailginto kėbulo prabangus automobilis, kurio viduje keleiviai gali sėdėti vienas priešais kitą, yra pakankamai daug vietos. Vietu išdėstymas būna įvairus, skiriasi ir jų kiekis, bet paprastai tokiame limuzine telpa mažiausiai 5 žmonės. Panašaus stiliaus taxi šiuo metu važinėja visoje Didžiojoje Britanijoje, tai juodi senoviški didesni automobiliai su pertvara nuo vairuotojo ir keleivių.

Paprastai limuzinu vežama ne mažiau kaip 3 žmonės, neskaitant vairuotojo. Amerikietiškuose limuzinuose dažniausia visos keleivių sėdimos vietos nukreiptos į priekį. Populiariausi limuzinai tai Cadillac, Packard,  bei Lincoln. Keletą Lincoln Premier limuzinų turėjo muzikos legenda Elvis Presley. Prabangiame limuzine paprastai būna gera ir kokybiška audio sistema, televizorius, mini-baras, šaldytuvas gėrimams ir pan. Limuzinų gamintojams taikomi ypatingai griežti reikalavimai saugumui, nes prailginti automobiliai būna sudėtingesnės konstrukcijos. Daugumoje šalių yra privaloma išsilaikyti specialų vairuotojo pažymėjima norint vairuoti limuzina, ir tai savaime suprantama, nes automobilio gabaritai gerokai didesni nei standartinio automobilio ir jį sudėtingiau vairuoti.