Kokios programos naudojamos verslo duomenų analitikai?

Duomenų mokslas arba duomenų analizė yra tarpdisciplininė tyrimų sritis, kurioje naudojami moksliniai metodai, procesai bei algoritmai, norint išgauti vertes iš duomenų. Tai domina daugelio pramonės šakų specialistus: verslo analitikus, statistikus, programinės įrangos architektus arba dirbtiniu intelektu užsiimančius žmones.

Duomenų analizė atskleidžia tendencijas ir generuoja įžvalgas, kurių dėka įmonės gali priimti geresnius sprendimus, kurti naujoviškesnius produktus bei teikti kokybiškesnes paslaugas.

Iš tikrųjų kiekvienas žmogus, norintis tapti duomenų analitiku turi turėti gerai išvystytus analitinius gebėjimus, sugebėjimą logiškai mąstyti bei atkreipti dėmesį į detales. Verslo analitika reikalauja tam tikrų įgūdžių, naudojant pažangias kompiuterines programas.

Pagrindinis analitiko darbo įrankis yra „MS Excel“. Šios programos naudojimas suteikia didelį lankstumą, bei suderinamumą su daugeliu sistemų. Tai reiškia, kad dėl šios programos populiarumo, failų mainai, tarp žmonių, kurie dirba skirtingose pareigose ir skirtingose įmonėse yra atliekami be rūpesčių. Nors „Excel“ yra viena iš pagrindinių programų, naudojamų verslo duomenų analitikai atsiranda vis daugiau išmanesnių programų ir sistemų.

Keli iš dažnai naudojami ir populiarūs verslo žvalgybos įrankiai:

  1. „Microsoft Power BI“

Šios programos ataskaitos ir suvestinės yra modernios, prieinamos visuose išmaniuosiuose įrenginiuose ir esant reikalui, lengvai valdomi bei tvarkomi. Duomenys renkami iš įvairių šaltinių yra daugiadimensiniai, analizė teikiama realiu laiku.

  1. „QlikView“

Vertinamas dėl savo greičio ir gebėjimo dirbti su bet kokiu duomenų šaltiniu. Ši sistema turi pažangią pritaikymo funkciją, kuri greitai paruošia ir suplanuoja ataskaitas bei jas analizuoja.

  1. „Tableau“

Verslo analitikos sistema naudoja „Ask Data“ ir „Explain Data“ funkcijas, kurios naudoja natūralios kalbos apdorojimą, taip dirbtinio intelekto mechanizmus ir statistiką dar geresnei verslo analizei, tiek verslo vartotojams, tiek žmonėms, kuriems trūksta patirties mokslo duomenų srityje.