Kaip parašyti gerą motyvacinį laišką?

Motyvacinis laiškas tai oficialus laiškas, kuris siunčiamas kartu su gyvenimo aprašymu potencialiam darbdaviui. Jo tikslas yra išsamiau aprašyti CV pateiktą informaciją. Skirtingai nuo gyvenimo aprašymo, motyvacinis laiškas leidžia prisistatyti darbdaviui, pagrįsti savo pasiekimus ir kvalifikaciją bei motyvuotai paaiškinti, kodėl norima naujų pareigų tam tikroje įmonėje.

Motyvacinio laiško tikslas

Rašant motyvacinį laišką reikėtų:

 • Prisistatyti;
 • Paminėti darbą (bei darbo rūšį), į kurį pretenduojama (arba kurio ieškoma);
 • Parodyti, kad asmeniniai įgūdžiai ir patirtis sutampa su darbui atlikti reikalingais įgūdžiais ir patirtimi;
 • Paraginti skaitytoją perskaityti gyvenimo aprašymą;
 • Laišką baigti raginimu veikti (pavyzdžiui, paprašius interviu ar susitikimo).

Kokio ilgio turėtų būti motyvacinis laiškas?

Motyvacinis laiškas yra gyvenimo aprašymo santrauka, todėl jis neturėtų būti ilgesnis nei vienas A4 formato puslapis.

Kaip rašyti motyvacinį laišką?

Kiekvienam darbui, į kurį pretenduojama reikia naudoti skirtingą motyvacinį laišką. Jame turi atsispindėti tai, kad yra žinoma, koks siūlomo darbo pobūdis ir kokio darbuotojo ieško darbdavys. Norint tai padaryti derėtų tiksliai nurodyti savo įgūdžius ir savybes bei parodyti, kaip jie atitinka darbo bei organizacijos poreikius. Štai keli paprasti būdai, kaip motyvacinį laišką padaryti kuo konkretesniu:

 1. Kreipimasis

Nereikėtų motyvacinio laiško rašyti „bet kam“. Radus darbo pasiūlymą skelbime, jame tikriausiai bus įvardytas asmuo, kuriam reikia siųsti paraišką, todėl geras motyvacinis laiškas turėtų prasidėti nuo kreipinio į atsakingą asmenį. Jei taip nėra, galima paskambinti darbdaviui ir paklausti, kam siųsti paraišką.

 1. Informacija apie darbą

Sužinojus, kam siųsti motyvacinį laišką, galima pabandyti susisiekti su atsakingu asmeniu ir užduoti papildomų klausimų, kurie dar labiau padės motyvacinį laišką suderinti su darbu.

Galima paklausti:

 • Ar tai komandinis darbas?
 • Ar galima daugiau sužinoti kokius įgūdžius ir savybes turintis asmuo yra ieškomas?
 • Ar galėtumėte daugiau papasakoti apie pareigas?
 1. Žinios apie įmonę

Žinant įmonės pavadinimą apie ją galima lengvai daugiau informacijos rasti interneto svetainėse. Taip bus lengviau suderinti savo ir įmonės vertybių atitikimą motyvaciniame laiške.